Kateřina Tučková

Kateřina Tučková

(nar. 1980 v Brně)
Historička umění, kurátorka a spisovatelka.

Vystudovala bohemistiku a historii umění na Masarykově univerzitě v Brně, v současnosti je doktorandkou Ústavu pro dějiny umění Univerzity Karlovy.

Je autorkou povídek, novely Montespaniáda (2006), románu Vyhnání Gerty Schnirch (2009). V roce 2010 za něj získala Cenu čtenářů Magnesia Litera a nominaci na Cenu Jiřího Ortena 2010. Je autorkou řady odborných publikací z oblasti umění (Nová trpělivost: Hranice ustupují, 2007, Slovem i obrazem, 2008, Normální malba, 2009 ad.).

Nový román Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně (2012) je fascinujícím příběhem o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. Více informací na webových stránkách nakladatelství Host.

Osobní stránka Kateřiny Tučkové 

Odkaz na knihy autora do katalogu KKFB,

Odkaz do katalogu knihovny

Žítkovské bohyně

 

 

Úterý 10. 4. 2012 17.00 Alternativa – Kulturní institut Zlín

V rámci oficiálního zahájení festivalu Literární jaro Zlín 2012 uvede nositelka ceny Magnesia litera Kateřina Tučková svůj nový román Žítkovské bohyně, fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. Večerem provází Martin Pášma, hudební doprovod vytvoří kytarové Trio Nété. Program se koná ve spolupráci s nakladatelstvím Host a Alternativou - Kulturním institutem Zlín.

Fotografie z pořadu.

 

Středa 11. 4. 2012 12.00 Gymnázium Zlín Lesní čtvrť

Spisovatelka, historička umění a kurátorka Kateřina Tučková bude hostem středeční besedy se studenty Gymnázia Zlín Lesní čtvrť.

Fotografie z pořadu.
>> přejít na program