Lucie Lomová

Lucie Lomová

(nar. 1964 v Praze)
Spisovatelka a ilustrátorka, autorka komiksů.

Foto: Tomáš Novák

Po absolvování divadelní dramaturgie na DAMU krátce pracovala v divadle, poté  jako divadelní kritička a novinářka. Od roku 1991 je na volné noze. Kreslí komiksy, ilustruje časopisy a knížky, navrhuje obálky, spolupracuje s Českou televizí, vyučuje komiks a pořádá komiksové workshopy.

Je autorkou oblíbeného dětského seriálu Anča a Pepík o dvou myškách, který deset let vycházel v časopise Čtyřlístek a později vyšel také knižně ve třech svazcích. V posledních letech se věnuje hlavně komiksu pro dospělé, její album Anna chce skočit získalo v roce 2007 Zlatou stuhu a komiksovou cenu Muriel. Dvě Muriel obdržel loni také její poslední komiks Divoši, který vypráví příběh indiána Čerwuiše, kterého na počátku 20. století přivezl do Prahy Alberto Vojtěch Frič.

Osobní stránka: http://lucielomova.blogspot.com/

Odkaz na knihy autora do katalogu KKFB

Divoši

Čtvrtek 12. 4. 2012 8.00 Krajská knihovna Františka Bartoše

Výtvarný workshop pro děti s autorkou komiksů Lucií Lomovou.

Fotografie z pořadu.

Čtvrtek 12. 4. 2012 17.00 Dům umění Zlín

Vernisáž výstavy plakátů Goethe Institutu „Komiks, Manga & spol.“ Výběr plakátů ukazuje vývoj německé komiksové kultury od roku 1990. Po vernisáži následuje moderovaná beseda, účinkují Lucie Lomová, Nikkarin a Alena Klimešová. Výstava potrvá do konce dubna. Akce se koná ve  spolupráci s Goethe Institutem a Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně.

Fotografie z pořadu.

 

>> přejít na program